• CZ

Mikroskopická endodoncie čištění kořenových kanálků

Zubní kaz není jen estetickou vadou na kráse. Jeho neléčení může způsobit i vážná poškození uvnitř zubu a infekci kořenového kanálku. Pokud už taková situace nastane, je třeba důkladně zasažený zub i kanálek vyčistit a předejít dalšímu šíření zánětu do dásní, ale i kostí a dalších tkání.

Kořenový kanálek si můžeme představit jako tuhu v tužce, jen tak tenkou, že někdy není ani viditelná okem. Pakliže dojde k poškození vnitřní struktury zubu vlivem neléčeného kazu nebo úrazu, je endodontické ošetření – neboli laicky odebrání poškozené tkáně a důkladné vyčištění těchto kořenových kanálků – poslední šancí, jak postižený zub zachránit a předejít větším problémům.

Vzhledem k mikroskopickým rozměrům se však jedná o jeden z nejtěžších stomatologických úkonů, který vyžaduje nejen špičkové vybavení, ale hlavně maximální preciznost a zkušeného zubaře. Zatímco běžně se v ordinacích setkáte s mikroskopy s 10-16násobným zvětšením, v Dílně úsměvů disponujeme nejmodernějším operačním zařízením s až 40násobným zvětšením. Díky tomu zánět odstraníme naprosto dokonale a našim pacientům tak hrozí minimální riziko poúkonových komplikací a s tím související další nepříjemné zákroky.

Co Vás při endodontickém ošetření v Dílně úsměvů čeká?

  • Ošetření provádíme v lokální anestezii. Okolí postiženého zubu se snažíme dokonale umrtvit, aby pro vás ošetření bylo co nejšetrnější.

  • Následně musíme odebrat mrtvou a infikovanou tkáň uvnitř zubu, skrze kterou se dostaneme až k samotnému kanálku. V této fázi je naprosto zásadní, aby byla důsledně odstraněna veškerá infekce uvnitř zubu i samotného kanálku. Pokud by nedošlo k jejímu opětovnému rozšíření. V Dílně úsměvů pracujeme s nejmodernějším operačním mikroskopem a dalším vybavením, díky kterému se nám daří minimalizovat riziko opětovných zánětů.

  • Vyčištěný prostor důkladně vypláchneme dezinfekčním roztokem a vzniklou dutinu vyplníme.

Jednoduše se objednejte